Rezervovat Online

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Výlety v Praze

V okolí penzionu je spousta aktivit. Zde najdete jen malou škálu aktivit. Více o aktivitách.


Pražský hrad


Pražský hrad je snad nejznámější historická stavba Prahy, díky které se naskýtá na Prahu kouzelný a pohádkový pohled a chlubí se také za největší a nejlépe udržovaný hrad na světě. V hradu jsou též uschovány korunovační klenoty. Gotické věže, barokní architektura a rozlehlé zahrady vytvářejí obraz jako z pohádky. Několik hradních domů dnes slouží jako muzea.

.
Karlův most


Karlův most přes Vltavu naskýtá úchvatný pohled. Most spojuje Pražský hrad se Starým městem a nádhernými barokními sochami na obou stranách tvoří krásný dojem. Během dne je most plný turistů, umělců, hudebníků a prodejců, večer se z něj stává magický most, dělaný pro romantické či půlnoční procházky.
Staroměstské náměstí a orloj


Staroměstské náměstí je považováno za jedno z nejkrásnějších v Evropě. Hlavní turistickou atrakcí je pražský Orloj, což jsou nejstarší funkční hodiny na světě.  Významné jsou také okolní stavby, jako například gotický palác Dům U Kamenného zvonu, nebo barokní kostel sv. Mikuláše. Stejně jako Václavské náměstí je i toto náměstí svědkem mnoha historických událostí.
Kostel Panny Marie Vítězné a Pražské Jezulátko


Kostel Panny Marie Vítězné kouzelná stavba, která láká každý den turisty z celého světa, díky své kráse. Láká je především soška malého Ježíška. Mnoho legend se vztahuje k této stavbě. Lidé totiž věří, že má magické schopnosti. Je oblíbená hlavně mezi věřícími turisty, kteří ji obdivují jak z kulturního, tak i z uměleckého pohledu.

k.
Powder Gate


A monumental gate leading into the Old Town. The Gothic building dating from 1475 was designed by Matěj Rejsek. It was used as a gunpowder storage facility. At the end of the nineteenth century it was rebuilt into its present form by J. Mocker.
Evening walk on Petřín


The walk starts at the funicular that will transport you to the top of Petřín hill. An evening atmosphere may inspire you to visit the local mirror maze or the Petřín observation tower from which you can enjoy unforgettable views of our capital.