Rezervovat Online

ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Výlety v Praze

V okolí penzionu je spousta aktivit. Zde najdete jen malou škálu aktivit.


Pražský hrad


Pražský hrad je snad nejznámější historická stavba Prahy, díky které se naskýtá na Prahu kouzelný a pohádkový pohled a chlubí se také za největší a nejlépe udržovaný hrad na světě. V hradu jsou též uschovány korunovační klenoty. Gotické věže, barokní architektura a rozlehlé zahrady vytvářejí obraz jako z pohádky. Několik hradních domů dnes slouží jako muzea.

.
Karlův most


Karlův most přes Vltavu naskýtá úchvatný pohled. Most spojuje Pražský hrad se Starým městem a nádhernými barokními sochami na obou stranách tvoří krásný dojem. Během dne je most plný turistů, umělců, hudebníků a prodejců, večer se z něj stává magický most, dělaný pro romantické či půlnoční procházky.
Staroměstské náměstí a orloj


Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Staroměstské náměstí v Praze patří k nejkrásnějším náměstím v Evropě. Je nejstarším a nejvýznamnějším náměstím historické Prahy a odedávna bývalo rušným tržištěm na křižovatce evropských obchodních cest. Nedaleko stávala také celnice (Ungelt), kde se proclívalo zboží dovezené cizími kupci. Pro ně zde byl založen již v 10. století špitál s kostelem Panny Marie, hostince a stáje. Roku 1338 udělil král Jan Lucemburský Starému Městu povolení k výstavbě vlastní radnice. Základem radnice se stal gotický dům bohatého kupce Wolflina z Kamene, k němuž byla roku 1364 přistavěna mohutná věž. Známý staroměstský orloj s pohyblivými figurkami apoštolů zhotovil roku 1410 mistr Mikuláš z Kadaně.

Vedle Staroměstské radnice a chrámu Matky Boží před Týnem je dominantou náměstí barokní kostel sv. Mikuláše od architekta K.I. Dienzenhofera, rokokový palác Kinských, kde je dnes umístěna grafická sbírka Národní galerieDům U Kamenného zvonu – gotický městský palác ze 14. století, dnes koncertní a výstavní prostor Galerie hl. m. Prahy a pomník Mistra Jana Husa z roku 1915 od Ladislava Šalouna. V dlažbě náměstí je vyznačeno místo popravy 27 českých pánů (21. 6. 1621) a pražský poledník.
Prašná brána


Prašná brána je jedna z nejvýraznějších památek pozdně-gotické Prahy z r. 1475 je monumentálním vstupem do Starého Města, kterým na území města vcházely korunovační průvody českých králů. Prašná brána, která dříve sloužila jako sklad střelného prachu, tak i dnes zahajuje Korunovační či Královskou cestu na Pražský hrad. Vyhlídkový ochoz se nachází ve výšce 44 metrů.
Večerní procházka po Petříně


Procházka začíná lanovkou, která vás dovede na vrchol Petřína. Večerní atmosféra vás může inspirovat k návštěvě místního zrcadlového bludiště nebo Petřínské rozhledny, ze které si můžete vychutnat nezapomenutelné výhledy na naše hlavní město.