Rezervovat Online

Doprava

v Praze

Doprava v Praze – co kde najdete

Dopravní zpravodajství:
Zpravodajství Policie pro celou ČRZpravodajství ÚAMKStupně provozuUzavírky ulic

P+R parkoviště, PID a taxi:
Obsazení P+R parkovišťMapa P+R parkovišťPříměstské linky PID

MHD, ostatní:
Muzeum MHDBezbariérové spojeOPENCARDInteraktivní plán dopravySMS jízdenkaDoprava na letištěLanovka na PetřínDopravní omezeníDopravní schémata

Další doprava v Praze:
EskoNádraží FlorencČD centrum Praha

Zajímavosti:
MeteočidlaNejvýhodnější způsob dopravyKinobusLanová dráha v ZOONostalgická tramvaj 91

Metro

Tramvaje

Tramvajový provoz v Praze zajišťují denní a noční tramvajové linky. V Praze jsou nejdůležitějšími čtyři páteřní tramvajové linky, které mají přímé vedení trasy po nejfrekventovanějších místech Prahy, mají interval 4 až 5 minut v pracovní den a 7 až 10 minut večer a o víkendech.
Ostatní tramvajové linky nabízejí intervaly 8 až 10 minut v pracovní dny a 15 až 20 minut večer a o víkendech.

Bližší informace o tramvajových linkách naleznete ZDE.

Autobusy

Autobus v Praze, foto www.dpp.czPražská autobusová síť je rozdělena v současnosti na tři druhy autobusových linek: metrobusy, standardní linky a midibusové linky. Metrobusy jsou často provozovány kloubovými vozy a na světelných křižovatkách platí pro metrobusy priorita. Midibusové linky zase umožňují díky nižší kapacitě i rozměrům vozidel obsloužit i méně osídlené a hůře dostupné městské čtvrti a pomáhají zlepšit cestování zejména pro méně pohyblivé cestující. Všechny midibusové linky jsou bezbariérové.
Příměstské autobusové linky spojují Prahu s okolními obcemi. Ve směru z Prahy se do těchto příměstských autobusů nastupuje pouze předními dveřmi a neplatí v nich SMS jízdenky.

Bližší informace o autobusových linkách naleznete ZDE.

Metro

Pražské metro má celkem tři linky A, B a C a od 7.dubna 2015 již 61 stanic. Metro jezdí denně v době od 5 hodin ráno do půlnoci. Intervaly jsou v dobách ranní a odpolední špičky kratší než večer a o víkendech.

Stručný popis tras pražského metra:

Trasa metra A má 17 stanic a spojuje konečné stanice Nemocnice Motol a Depo Hostivař
Trasa metra B ma 24 stanic a spojuje konečné stanice Zličín a Černý Most.
Trasa metra C má 20 stanic a spojuje konečné stanice Letňany a Háje.
Přestupní stanice mezi jednotlivými trasami metra jsou Můstek (přestup na trasách A – B), Muzeum (přestup na trasách A – C) a Florenc (přestup na trasách B – C).

Podrobnější informace o linkách a stanicích pražského metra naleznete ZDE.

Vlaková doprava v Praze a okolí

V systému Pražské integrované dopravy jsou zahrnuty všechny tratě, které začínají v Praze a platí na nich taktéž tarif PID. Většina regionálních spojů je označena jako linky S. Více informací naleznete ZDE.

Lanová dráha

Praha má dvě lanové dráhy – jsou to lanová dráha na Petřín a lanová dráha v Zoologické zahradě v Troji. Lanová dráha na Petřín vede stanicemi trase Újezd–Nebozízek–Petřín s konečnou zastávkou nedaleko Petřínské rozhledny, lanovka v ZOO spojuje pavilon goril nížinných a koně Převalského. Více informací naleznete ZDE.

Pražské přívozy na Vltavě

V Praze je k dubnu 2015 celkem 6 přívozů, některé s celoročním provozem, některé jsou se sezonním provozem.

Přívoz P1: Sedlec – Zámky
Přívoz P2: V Podbabě – Podhoří
Přívoz P3: Lihovar – Veslařský ostrov
Přívoz P5: Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov
Přívoz P6: Lahovičky – Nádraží Modřany

Na všech uvedených přívozech platí tarif PID, přeprava jízdních kol je zdarma. Přívozy nejsou v provozu při zvýšené hladině Vltavy.

Více informací naleznete na stránce www.ropid.cz/privozy.

Bezbariérové cestování

Podrobné informace o bezbariérovém cestování po Praze naleznete na stránkách www.dpp.cz/bezbarierove-cestovaniwww.praha.eu/jnp/cz/o_meste/zivot_v_praze/praha_bezbarierova a www.ropid.cz/bezbarier.

Jízdné a dopravní tarif

Základní přestupní jízdenka pro dospělého cestujícího po Praze má platnost 90 minut a stojí 32 Kč. Přestupní jízdenka za 24 Kč platí 30 minut. Děti ve věku 6 až 15 let mají nárok na dopravu zdarma po předložení Opencard. Dětský kočárek s dítětem se přepravuje bezplatně. Cena přepravného za zavazadlo, psa bez schrány nebo dětský kočárek bez dítěte je 16 Kč.

Podrobnější informace o tarifu a jízdném v pražské a příměstské dopravě naleznete na stránkách www.ropid.cz/tarif a www.dpp.cz/jizdne.