Rezervovat Online

CO VÁS BUDE ZAJÍMAT

Aktivity

V okolí penzionu je spousta aktivit a turstická místa, uvedeme některé z nich:


Pražský hrad


Hrad byl založen pravděpodobně již někdy kolem roku 880 knížetem Bořivojem z rodu Přemyslovců. Podle Guinessovy knihy rekordů je Pražský hrad největším souvislým hradním komplexem na světě, rozkládá se na ploše téměř 70 000 m² a je také zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů – od zbytků románských staveb z 10. století přes gotické úpravy 14. století, zásahy známého slovinského architekta Josipa Plečnika v období 1. republiky po nejnovější úpravy z konce 20. století.




Karlův most


Nejstarší pražský most vznikl na místě Juditina mostu pobořeného r. 1342 povodní. Kamenný či Pražský most, od r. 1870 nazývaný Karlův, byl založen r. 1357 Karlem IV., dokončen byl r. 1402. Most je vybudován z pískovcových kvádrů a po obou stranách je opevněn věžemi (Malostranské mostecké věže, Staroměstská mostecká věž). Od r. 1683 do r. 1928 bylo na pilíře mostu osazeno 30 soch světců, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého.




Staroměstské náměstí a orloj


Středověké mechanické věžní hodiny jsou umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice. Každou celou hodinu (9.00 – 23.00) se na orloji objevuje 12 figur apoštolů. Defilé apoštolů  orloje můžete sledovat ze Staroměstského náměstí. Pokud chcete vidět jednotlivé figury blíže, doporučujeme zakoupit si vstupenku do Staroměstké radnice,  kde je uvidíte z prostor radniční kaple. Slavný pražský orloj zdobí průčelí Staroměstské radnice od roku 1410. Na jižní straně radniční věže byl pro něj vybudován speciální kamenný přístavek, do kterého bylo celé mechanické ústrojí uloženo. Orloj je tvořen několika částmi – kromě astronomické a kalendářní desky je opatřen mechanismem dvanácti apoštolů, kteří se každou celou hodinu (9.00 – 23.00) objevují ve dvou malých okénkách. Při přehlídce apoštolů ožívají mechanickým pohybem i další figury po stranách orloje – Smrtka zvoní, obrací přesýpací hodiny a naznačuje vedle stojícímu Turkovi, že jeho čas vypršel. Ten odmítavě kroutí hlavou. Podobně se chovají i Marnivec a Lakomec.




Kostel Panny Marie Vítězné ( Pražské Jezulátko)


Raně barokní stavba z r. 1611, přestavěná v letech 1634 – 1669 řádem karmelitánů. Kostel je proslulý díky sošce Pražského Jezulátka, pocházející ze Španělska, darované karmelitánům Polyxenou z Lobkovic (1628). Jezulátko používá 2 korunky a asi 46 šatiček, které se podle prastarého zvyku střídají 10 x do roka podle období. Z oblečení a dalších náboženských předmětů zde bylo vybudováno malé muzeum.




Josefov


Městská čtvrť Josefov je nejmenším katastrálním územím Prahy, které obklopuje Staré Město. Do roku 1850 se Josefov nazýval Židovské město, ještě dříve se této části říkalo Židovské ghetto. Dnes jde o zachovalý celek významných židovských památek evropského význau.




Tančící dům


Tančící dům je nepřehédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.




Václavské náměstí



Obchodní a administrativní centrum města, místo významných společenských a historických událostí. Sídlí zde kina, divadla, bankovní domy, hotely, restaurace, desítky malých i větších obchodů, administrativní centra. Náměstí vzniklo při založení Nového Města Karlem IV. r. 1348. Dominantu náměstí dnes tvoří budova Národního muzea (1885 — 1891) a pomník národního patrona sv. Václava od J. V. Myslbeka z r. 1912.




Vyšehrad


Dějiny Vyšehradu jsou úzce spjaty s vývojem pražských měst a historií českého národa. Mohutná skála, rýsující se vysoko nad řekou Vltavou, lákala k osídlení již v nejstarších dobách a stala se předmětem mnoha pověstí. První spolehlivé doklady o existenci vyšehradského hradiště však máme až z poloviny desátého století, kdy zde byly raženy denáry knížete Boleslava II. Od té doby Vyšehrad několikrát změnil svou funkci a podobu. Byl královským hradem, krátkou chvíli dokonce panovnickým sídlem. Stal se městem a později barokní pevností, jejíž podobu si udržel dodnes. Koncem devatenáctého století získal úlohu národního symbolu a pohřebiště českých velikánů. Dnes je oblíbeným místem procházek, nabízejícím úchvatné výhledy na město a řadu významných památek.




Loreta


Mariánské poutní místo s kopií Svaté chýše a barokním kostelem Narození Páně, obklopené ambitem a kaplemi. Ve věži je umístěna zvonkohra s 27 loretánskými zvonky hrající mariánskou píseň Tisíckrát pozdravujeme Tebe (každou celou hodinu 9 – 18 h). Vzácný je tzv. Loretánský poklad, soubor bohoslužebných předmětů z 16. – 18. století, z nichž nejproslulejší je Diamantová monstrance zdobená 6 222 diamanty.